Zadbane rzęsy.

Ważny jest wybór odpowiedniego tuszu do rzęs. Jest szeroki wybór tuszy do rzęs, wciąż pojawiają się nowe. Mają wzbogacone składniki, które mogą pogrubić czy wydłużyć rzęsy oraz nie sklejają rzęs. Aby wybrać ten jeden jedyny, właściwy, idealny tusz należy dużo testować tuszy, aż znajdzie się ten właściwy.

Istotne jest, aby zadbać o rzęsy nocą. O cerę twarzy też dbamy nocą, przez wybór odpowiedniego kremu do twarzy. Dlatego dobrze jest nałożenie odżywki na rzęsy co wieczór. Tak jak tuszy jest szeroki wybór odżywek, które nawilżają, nabłyszczają czy wygładzają włoski. Mogą także pobudzać wzrost rzęs.

Można podkręcać rzęsy zalotką. Aby uzyskać idealne podkręcenie rzęs jest proste – wystarczy przytrzymać zalotką rzęsy przez kilka czy kilkanaście minut. Możliwy jest zabieg w salonie trwałej ondulacji rzęs, który utrzyma się ok. 2 miesięcy.

Technika malowania. Pierwszym krokiem jest rozczesanie włosków, aby wszystkie były ułożone w jedną stronę, co ułatwi malowanie rzęs. Aby rozczesać rzęsy można użyć wykorzystaną szczoteczkę z wykorzystanej mascary, po dokładnym oczyszczeniu, bądź specjalnej szczoteczki do rzęs. Puder sprawi, że rzęsy staną się troszkę grubsze. Następnie należy pomalować od nasady, zygzakowatym ruchem. Ostatnim etapem będzie przeciągnięcie szczoteczką po końcówkach. Najmniejsze rzęsy w kącikach tez należy tuszować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *